Follow ..::kioSki news::..

Follow kioskinews on Twitter

Πέμπτη 25 Νοεμβρίου 2010

FCB VS ΠΑΟ

Η φετινή ευρωπαϊκή πορεία του παναθηναϊκού έφτασε στο τέλος της....Η ήττα με 3-0 από την μπάρτσα και σε συνδυασμό με την ήττα της κοπεχάνγκης, από την ρούμπιν καζαν άφησαν τον παναθηναϊκό τελευταίο στον 4 όμιλο.

H φάση στο εικοσάλεπτο θα μπορούσε να αλλάξει πολλά.... ο Σισέ όμως δεν κατάφερε να νικήσει τον βαλντές.. Όμως, μετά από 7 λεπτά ο Πέδρο τιμώρησε τον παναθηναϊκό. Από εκεί και πέρα ο παναθηναϊκός παρέδωσε τα όπλα απέναντι στην μπαρτσελόνα.. Στην αρχή πήγε να μας ξεγελάσει στο πρώτο δεκαπεντάλεπτο, μπορούσε ο παναθηναϊκός να εκμεταλλευτεί την κατάσταση, όμως εκεί που έπρεπε, ο Σισσέ έχασε το τετ α τετ. Σε σημείο δε, που όχι μόνο άνοιξαν το σκορ αλλά κρύβανε και τι μπάλα...σε τέσσερις περιπτώσεις θα είχανε ξαναβάλει γκολ αλλά ο τζόρβας κράτησε το σκορ με φανταστικές αποκρούσεις. Στο δεύτερο ημίχρονο η μπαρτσελονα φάνηκε να σβήνει, δεν χρειάστηκε πάνω από δεκαπέντε λεπτά για να αποδείξει ότι ήταν η κυρίαρχος στο παιχνίδι. Γενικότερα,πέρα την ήττα της ελληνικής ομάδας, ήταν μια αποθέωση του αθλήματος σε διάστημα από το 63’ μέχρι και το 69’..

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ζεσουάλδο Φερέιρα): Τζόρβας, Βύντρα, Μπουμσόνγκ, Καντέ, Σπυρόπουλος, Ζιλμπέρτο, Κατσουράνης (68' Πλεσί), Μαρίνος (46' Δημούτσος), Γκαρσία (65' Πετρόπουλος), Χριστοδουλόπουλος, Σισέ
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ (Πεπ Γκουαρντιόλα): Βαλντέζ, Άλβες, Πικέ (72' Αμπιντάλ), Πουγιόλ, Αντριάνο (76' Μάξγουελ), Μαστσεράνο, Τσάβι (72' Κεϊτά), Ινιέστα, Μέσι, Πέδρο, Βίγια
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Τζιανλούκα Ρόκι (Ιταλία)